Portekiz Golden Visa, yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturma izni programları söz konusu olduğunda en popüler seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. AB üyesi olmayan bir vatandaşın Portekiz Golden Visa Programına başvurabilmesi için bazı kriterler bulunuyor. Bugün, Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilmek için gerekli şartları gözden geçireceğiz, böylece siz de son zamanlarda yatırımcıların ilgi odağında olan Golden Visa programına yatırım yapmayı planlayabilirsiniz.

· AB vatandaşları da Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunamazlar.

· Portekiz Golden Visa Programının bazı yatırım şartları bulunur. Başvuru sahipleri programa başvurmadan önce bu yatırım şartlarından birini başarılıyla gerçekleştirmiş olmalıdır.

· Portekiz Golden Visa yatırım şartlarından bir tanesi ve aralarındaki basit yöntemlerden biri ülkeye para transferi yapmaktır. 1 milyon Euro’dan fazla sermaye transfer edenler Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilirler.

· Portekiz’de bir şirket kurmak size Portekiz Golden Visa başvurusu yapma hakkı da verebilir. Ancak, kurduğunuz şirkette en az 10 Portekiz vatandaşını istihdam etmelisiniz. Tüm bu gerekli şartları tamamladıktan sonra gerçekten Portekiz Golden Visa programına başvurabilirsiniz.

· Eğer gayrimenkul yatırımıyla ilgileniyorsanız, Portekiz Golden Visa programının şartları şöyledir: 500.000 Euro değerinde bir ev satın alan herkes, gerekli yasal belgeleri topladıktan sonra Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilir.

· Satın aldığınız evin 30 yaşın üzerinde olması durumunda, Portekiz Golden Visa programına başvurmanın daha avantajlı bir yolu daha var. 30 yaşında büyük eski bir evi yenilerseniz programın şart koştuğu yatırım miktarı 350.000 Euro’ya düşecektir.  Portekiz’de kentsel yenilemeye destek olduğunuz için Portekiz Golden Visa Programına avantajlı bir fiyatla başvurabileceksiniz.

· Söz konusu miktarı Portekiz kamu veya özel üniversitelerinde araştırmaya yardımcı olmak için gönderirseniz, para transferi yöntemine daha az para harcamanın bir yolu vardır. Bu ülkede araştırmayı desteklemek için 350.000 Euro bağışta bulunmak isterseniz Portekiz Golden Visa başvurusunda bulunabilirsiniz.

· Benzer şekilde, Portekiz’in kültürel mirasını korumak ve / veya orada ikamet eden sanatçıları finanse etmek için 250.000 Euro değerinde bağışta bulunursanız, Portekiz Golden Visa programına başvurabilirsiniz.

· Portekizli yatırım fonlarına 350.000 Euro yatırım yaparsanız, Portekiz Golden Visa programına başvurabilirsiniz.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *